خطا بسیار لوکس آرژانتین لیونل مسی خانواده

خطا: بسیار لوکس آرژانتین لیونل مسی خانواده ازدواج مهمان جزیره تصویر

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی احیای پاییزی معاملات مسکن

معاملات مسکن در تهران، بعد از افت ماهانه در مهرماه، تحت تاثیر ورود گروه تازه تقاضا در میانه پاییز احیا شد. گزارش مربوط به اوضاع بازار ملک در آبان، از رشد ۶ در

احیای پاییزی معاملات مسکن

احیای پاییزی معاملات مسکن

عبارات مهم : بازار

معاملات مسکن در تهران، بعد از افت ماهانه در مهرماه، تحت تاثیر ورود گروه تازه تقاضا در میانه پاییز احیا شد. گزارش مربوط به اوضاع بازار ملک در آبان، از رشد ۶ درصدی حجم معاملات خرید نسبت به مهر حکایت دارد؛ به طوری که میزان فروش آپارتمان در دو ماه اول پاییز امسال، در مجموع ۲۷ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال زیاد کردن یافته هست. رشد فروش، با زیاد کردن ۹ درصدی میانگین قیمت نسبت به آبان پارسال همراه شده است هست. واسطه های بازار ملک راجع به «تبعات زیاد کردن ناموزون قیمت های پیشنهادی» هشدار دادند.

بازار معاملات مسکن مطابق آینده نگری ها، در «میانه پاییز»، تحت تاثیر تحولات تابستانی بازار رقیب، «احیا» شد. گزارش «دنیای اقتصاد» از آمارهای مربوط به معاملات آبان –تهیه شده است به وسیله دفتر اقتصاد مسکن- حاکی است: حجم خرید و فروش آپارتمان در تهران، ماه گذشته با ورود یک گروه تازه تقاضا به بازار ملک، ۶ درصد نسبت به مهر زیاد کردن پیدا کرد و نزدیک به ۱۴ هزار واحد مسکونی در ماه میانی فصل جاری در پایتخت فروخته شد.

احیای پاییزی معاملات مسکن

معاملات ملک در آبان، به لحاظ «رشد ماهانه»، متفاوت از مهر، رقم خورد؛ به طوری که بعد از کم کردن ۱۰ درصدی حجم معاملات خرید مسکن در نخستین ماه پاییز نسبت به شهریور، حجم فروش در دومین ماه پاییز با رشد مثبت (۶ درصدی) نسبت به مهر مواجه شد. افت ماهانه معاملات مهر، میزان فروش آپارتمان در پایتخت کشور عزیزمان ایران را به کمتر از ۱۳ هزار واحد در ماه رسانده بود؛ ولی با احیای این بازار در میانه پاییز، فروش ماهانه واحد مسکونی در پایتخت هم اکنون به ۱۳ هزار و ۷۵۵ واحد رسیده است.

بررسی های «دنیای اقتصاد» راجع به پیشروی پاییزی معاملات مسکن نشان می دهد حجم خرید و فروش آپارتمان در دو ماه اول پاییز امسال، ۲۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ زیاد کردن پیدا کرده است که این اتفاق باعث شده است عملکرد ۸ ماهه بازار مسکن ۹۶ با رشد ۷ درصدی نسبت به ۸ ماه اول سال گذشته روبه رو شود. بازار معاملات مسکن در نیمه اول امسال در حد ۳ درصد به لحاظ حجم فروش، بزرگ تر شده است بود. به این ترتیب مشخص می شود، دامنه عوض کردن نقطه ای بازار معاملات مسکن در پاییز، به مراتب زیاد از تابستان امسال بوده است.

معاملات مسکن در تهران، بعد از افت ماهانه در مهرماه، تحت تاثیر ورود گروه تازه تقاضا در میانه پاییز احیا شد. گزارش مربوط به اوضاع بازار ملک در آبان، از رشد ۶ در

نتایج این بررسی راجع به عامل مهم احیای پاییزی معاملات مسکن به خصوص در ماه آبان حاکی است: پاییز امسال طبق «پیش بینی» کارشناسان، یک گروه تازه به جمع خریداران بازار مسکن اضافه شد که مبدا حرکت این گروه، «بازار پول» و علت حرکت، «بازگشت قیمت سود سپرده های بانکی به سطح مصوب ۱۵ درصد» بوده هست. «دنیای اقتصاد» اول مهر امسال، در گزارشی، ضمن تشریح محرک های پاییزی معاملات مسکن، ابلاغیه شهریور ماه بانک مرکزی به بانک ها جهت کم شدن قیمت سود بانکی را یکی از مجموعه عوامل شتاب دهنده معاملات خرید معرفی کرد و بر اساس آن، آینده نگری شد بازار ملک در پاییز امسال، متفاوت از افت سنتی معاملات در پساتابستان، در مسیر پیش رونق جلو خواهد رفت. اکنون، با توجه به وقت بر بودن پروسه جست وجو و خرید مسکن در بازار فعلی، ورود گروه تازه تقاضا به این عرصه ناشی از کم کردن نسبی جذابیت بازار پول، باعث زیاد کردن دمای معاملات ملک در آبان ماه شده است است.

«دنیای اقتصاد» در ۷ آبان امسال، با تشریح تحولات بازار معاملات مسکن در مهر ماه، راجع به یک پرسش مبنی بر اینکه «آیا کم شدن قیمت سود بانکی، در بازار معاملات مسکن تاثیر گذاشت؟» نوشت: حرکت از بازار پول به بازار مسکن، در کوتاه مدت –بازه یک ماهه- نمی تواند به عوض کردن مثبت حجم معاملات خرید ملک منجر شود؛ آیا که در شرایط فعلی بازار مسکن که به گفته دلالان، کمبود «فایل مناسب» هم به لحاظ «قیمت» و هم به لحاظ «شرایط ملک» محسوب هست، پروسه «انتخاب نهایی» مشمول صرف وقت خواهد بود. به گزارش «دنیای اقتصاد»، واکنش‌ها متغیر مربوط به حجم معاملات در بازار مسکن نشان می دهد بین تغییرات کاهشی قیمت سود بانکی و زیاد کردن تقاضای خرید مسکن، رابطه معنادار وجود دارد. به عنوان نمونه، تابستان سال گذشته، با کم شدن قیمت سود، حجم معاملات ملک در پایتخت کشور عزیزمان ایران زیاد کردن پیدا کرد. همچنین طی سال های ۹۳ و ۹۴، بخشی از رکود معاملات به حبس بودن نقدینگی گروهی از افراد در بانک ها نسبت داده می شد.

این گروه، افرادی هستند که انگیزه اولیه جهت خرید مسکن دارند، ولی سود بالای ۲۰ درصد به سپرده های بانکی طی سال های اخیر، مانع از ورود آنها به بازار معاملات ملک شده است بود. این گروه تا کنون، با نشانه تقویت بودجه خرید مسکن از مسیر سرمایه گذاری در بازار پول، در خرید خود تاخیر به وجود می آورد؛ ولی در حال حاضر ممنوعیت پرداخت سود بالاتر از ۱۵ درصد در بانک ها، تا حدودی مسیر ورود گروهی از سرمایه گذاران تازه بازار پول را به سمت بازار ملک عوض کردن داده هست. در این میان، از آنجا که بانک ها در برابر سپرده گذاران قبلی، نسبت به پرداخت سود وقت سپرده گذاری، تا آخر موعد یکساله، متعهد هستند، حرکت از بازار پول به بازار ملک، به شکل تدریجی و غیرهیجانی، در حال رقم خوردن است.

احیای پاییزی معاملات مسکن

اثر شکنندگی رشد قیمت مسکن بر معاملات

به گزارش «دنیای اقتصاد» میانگین قیمت مسکن در پایتخت کشور عزیزمان ایران در آبان ماه تحت تاثیر ریزنوسانات ماهانه یک تا سه درصدی طی امسال، ۲/ ۹ درصد نسبت به آبان سال گذشته زیاد کردن پیدا کرد که در مقایسه با قیمت تورم عمومی کمتر از ۱۰ درصد، این میزان رشد قیمتی، منطقی و تامین کننده نسبی شرایط طرفین معاملات، ارزیابی می شود. میانگین قیمت مسکن هم اکنون ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

معاملات مسکن در تهران، بعد از افت ماهانه در مهرماه، تحت تاثیر ورود گروه تازه تقاضا در میانه پاییز احیا شد. گزارش مربوط به اوضاع بازار ملک در آبان، از رشد ۶ در

با این حال جو فعلی در بازار ملک و تحقیقات میدانی از صحنه معاملات نشان می دهد فروشنده ها در اعلام «قیمت پیشنهادی»، به دو دلیل، قیمت رشدهای دو رقمی اعمال می کنند، به طوری که مطابق اعلام واسطه های بازار ملک، «قیمت پیشنهادی» فروش آپارتمان در بعضی مناطق ۱۰ تا ۱۵ درصد و در بعضی دیگر، بیش از این رقم، نسبت به سال گذشته زیاد کردن پیدا کرده هست. جو موجود در بازار، بر میانگین قیمت قطعی فروش آپارتمان ها، به شکل خفیف، اثر افزایشی داشته هست. ماه گذشته، شیب تورم نقطه ای مسکن در تهران، ۲ واحد درصد زیاد شد. مهر امسال، میانگین قیمت مسکن ۳/ ۷ درصد نسبت به مهر ۹۵ زیاد کردن یافته بود؛ ولی آبان امسال، رشد نقطه ای از ۹ درصد فراتر رفت. این زیاد کردن شیب در تغییرات قیمت رشد نقطه ای قیمت مسکن، از زیاد کردن ماهانه ۶/ ۱ درصدی قیمت در آبان، نشات می گیرد که علت آن نیز مطابق آنچه واسطه ها می گویند «عکس العمل سمت عرضه» به دو پارامتر مشمول بر «افزایش قیمت تمام شده است مسکن» و «افزایش مراجعه تقاضای خرید» بوده است.

دلالان ملک راجع به آنچه طی ماه های اخیر «افزایش محسوس قیمت مسکن» را موجب شده است هست، به «دنیای اقتصاد» اعلام کردند: سازنده ها که سهم قابل توجهی از حجم فروش واحدهای مسکونی در هر ماه در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران را برعهده دارند، به دنبال شوک های ناشی از زیاد کردن قیمت تمام شده است ساخت مسکن در پروژه های جدید، «قیمت پیشنهادی» فروش نوسازها را زیاد کردن داده اند.

احیای پاییزی معاملات مسکن

بررسی های «دنیای اقتصاد» در این باره نشان می دهد در حال حاضر قیمت مصالح ساختمانی در پایتخت کشور عزیزمان ایران طبق گزارش رسمی مرکز آمار، ۱۳ درصد نسبت به سال گذشته زیاد کردن پیدا کرده هست. از طرفی، با عوض کردن فرمول اخذ مالیات از ساخت و فروش مسکن، میزان مالیات قابل محاسبه، از رقم جزئی قبل، به ۳ تا ۵ درصد قیمت فروش واحدهای مسکونی رسیده هست. در این میان، عوض کردن پایه محاسبه بیمه کارگران ساختمانی در تعرفه های پروانه ساختمانی طی ماه های اخیر نیز باعث شد هزینه ساخت و ساز نسبت به سال گذشته، زیاد کردن پیدا کند.

سازنده ها با توجه به اینکه دست کم ۴۰ درصد آپارتمان های فروخته شده است در هر ماه، به واحدهای نوساز تخصیص داده شده است دارد، در حال حاضر جهت جبران رشد هزینه ها، قیمت فروش را با شیب قابل توجه، زیاد کردن داده اند. سایر فروشنده ها در بازار ملک، همچنین با این تصور که حضور پرحجم تقاضای خرید به معنای پذیرش قیمت های تازه هست، در حال گسترش دادن حرکت تورمی سازنده ها به سایر املاک هستند. با این حال، مطابق اعلام واسطه های بازار ملک، رشد محسوس قیمت مسکن با شیب زیاد از تورم عمومی، اثر منفی بر رونق مورد انتظار در معاملات ملک دارد به طوری که سطح شکننده قدرت خرید مسکن در پایتخت کشور عزیزمان ایران به خصوص در گروه تقاضای مصرفی، مانع از پذیرش رشد دو رقمی قیمت مسکن خواهد شد.

کارشناسان اقتصاد مسکن در شرایط فعلی، به طرف عرضه بازار معاملات ملک توصیه می کنند: جهت جلوگیری از عقبگرد بازار از فاز فعلی پیش رونق، بازه زیاد کردن قیمت ها متناسب با قیمت تورم عمومی، تنظیم شود.

این در حالی است که کمبود «فایل مناسب»، یک چالش عمده جهت خریدهای آتی در این بازار به حساب می آید.

اخبار اقتصادی – دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | پاییز | اقتصاد | اقتصاد | آپارتمان | اخبار اقتصادی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz