خطا بسیار لوکس آرژانتین لیونل مسی خانواده

خطا: بسیار لوکس آرژانتین لیونل مسی خانواده ازدواج مهمان جزیره تصویر

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ارز مسکن رابه حاشیه برد ، کمبود خانه‌های ۲۰۰ تا ۴۰۰میلیونی در تهران

مشاهدات میدانی نشان می دهد بعضی مشاوران املاک با روش هایی مثل خرید و فروش وکالتی توانسته اند از عرضه واحدهای مسکونی مصرفی و کمتر از ۴۰۰ میلیون تومان در بازار مس

ارز مسکن رابه حاشیه برد ، کمبود خانه‌های ۲۰۰ تا ۴۰۰میلیونی در تهران

کمبود منزل های ۲۰۰ تا ۴۰۰میلیونی در تهران/ارز مسکن رابه حاشیه برد

عبارات مهم : بازار

مشاهدات میدانی نشان می دهد بعضی مشاوران املاک با روش هایی مثل خرید و فروش وکالتی توانسته اند از عرضه واحدهای مسکونی مصرفی و کمتر از ۴۰۰ میلیون تومان در بازار مسکن بکاهند.

به گزارش مهر، بررسی و مشاهدات میدانی از بازار مسکن در پایتخت کشور عزیزمان ایران نشان می دهد واحدهای مصرفی و میان متراژ ـ کمتر از ۸۰ متر مربع ـ که در پی ایجاد رونق نسبی در دو سه ماه گذشته با زیاد کردن تقاضا مواجه شده است بود، در حال حاضر به شدت از عرضه آنها کاسته شده است است.

به گفته بعضی از مشاوران املاک، علت کمبود واحدهای مناسب و پُرمتقاضی، انصراف بسیاری از فروشندگان این نوع واحدها از فروش است که به جنبش بعضی بنگاه داران و مشاوران املاک ایجاد شده است هست. ضمن اینکه شنیده شده است تعدادی از مشاوران املاک که از نوع تقاضای بازار و میزان قدرت خرید مردم مطلع شده است اند اخیرا با روش های جدیدی همچون خرید وکالتی اقدام به خرید فایل های مناسب ـ واحدهای ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومانی ـ کرده اند و بدون آنکه فروشنده متوجه شود، ملک را به اسم فرد واسطه ای که در اختیار مشاور املاک هست، به صورت وکالتی خریداری کرده و با قیمتی حدودا ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان گرانتر ـ بسته به کشش بازار و نوع منطقه ـ به خریداران به فروش می رسانند. بنابراین هم هزینه انتقال سند با این روش از بین بردن می شود و هم سود مناسبی جهت بنگاه دار به دست می آید.

ارز مسکن رابه حاشیه برد ، کمبود خانه‌های ۲۰۰ تا ۴۰۰میلیونی در تهران

این روش مشاوران املاک عمدتا در مناطق ۴، ۵، ۶ پایتخت کشور عزیزمان ایران و چند محله جریان دارد به گونه ای که به صورت کاملا هماهنگ شده است حتی آگهی های سایت های مشهور خرید و فروش املاک و نیز آگهی نامه یکی از روزنامه های صبح را نیز در اختیار گرفته اند.

فقدان نظارت بر کار مشاوران املاک

مشاهدات میدانی نشان می دهد بعضی مشاوران املاک با روش هایی مثل خرید و فروش وکالتی توانسته اند از عرضه واحدهای مسکونی مصرفی و کمتر از ۴۰۰ میلیون تومان در بازار مس

یک زوج میانسال در گفت وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه در یکی دو هفته اخیر به مشکل می توان واحد مصرفی و مورد نیاز خانوارها را یافت، گفتند: ما حدود یک ماه قبل که زمزمه های زیاد کردن تحرک در بازار مسکن به گوش می رسید اقدام به فروش واحد مسکونی خود با نشانه تبدیل به احسن آن کردیم ولی نه تنها هنوز نتوانسته ایم واحد مسکونی مورد نظر را پیدا کنیم، بلکه با توجه به زیاد کردن قیمتی که در بازار ایجاد شده، از کم کردن ارزش پولی که در اختیار داریم و همچنین کم کردن قدرت خرید مسکن حتی در حد و اندازه های واحدی که قبلا در آن زندگی می کردیم، می ترسیم.

این زوج با بیان اینکه مشاوران املاک اکثرا در نخستین سؤال از متقاضیان، میزان پولی که در اختیار دارند را می پرسند، ادامه دادند: متقاضی خرید هر مبلغی را که اعلام کند، بنگاه دار در پاسخ می گوید با این پول نمی توانید واحد مورد نظر را بیابید. سپس در پی جنبش مشتری جهت خرید واحدهای مسکونی کم طرفدار ـ طبقه ۴ بدون آسانسور و پارکینگ ـ برمی آیند و تلاش دارند تا با القای این حرف که با پولی که دارید نمی توانید واحد پارکینگ دار و آسانسوردار بخرید، مشتری را وادار به خرید واحدهای مسکونی مورددار می کنند. این در حالی است که یکی از روش های القایی آنها، این است که اگر همین واحد بدون امکانات را هم خریداری نکنید، در سال آینده با زیاد کردن قیمت بیشتری مواجه خواهید شد.

یک مشاور املاک: خرید و فروش وکالتی را بنگاه داران مدیریت می کنند

یکی از مشاوران املاک در گفت وگو با خبرنگار مهر با تأیید احتمال وجود روش خرید وکالتی، اظهار داشت: تا چند ماه پیش که میزان تقاضای خرید مسکن در بازار زیاد کردن مناسبی نیافته بود، بسیاری از مشاوران املاک با راه اندازی تابلوهایی در داخل بنگاه، به معرفی واحدهای موجود به صورت مختصر و بافایده اقدام می کردند؛ ولی در یکی دو ماهی که تعداد مشتریان بنگاه ها زیاد کردن یافته، دیگر خبر از برگه های رنگی پشت شیشه بنگاه های مشاوران املاک نیست؛ چراکه تلاش دارند تا قیمت ها از ثبات خارج شده است و به هرج و مرج قیمتی نزدیک شود.

ارز مسکن رابه حاشیه برد ، کمبود خانه‌های ۲۰۰ تا ۴۰۰میلیونی در تهران

وی یادآور شد: تعدادی از مشاوران املاک که سال ها بود با رکود بازار مواجه بودند، در این یکی دو ماهه سرمایه گذاری عجیبی بر روی بخش املاک کرده اند و اتفاقا توانسته اند به سودهای خوبی هم برسند. به گونه ای که تا دو سه هفته قبل می شد بامبالغی بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان، واحد ۷۵ متری دارای آسانسور و پارکینگ خریداری کرد، ولی در روزهای اخیر تعدادی از مالکان به اوج بردن مبالغ مورد نظر خود در فایل های اولیه اعلامی به بنگاه ها اقدام کرده اند که ممکن است به جنبش مشاوران املاک این اتفاق رخ داده باشد.

به گفته این فعال صنفی املاک و مستغلات، سرمایه گذاری ها عمدتا در حوزه تبلیغات خرید و فروش مسکن است و توانسته اند با هزینه هایی که می کنند، انحصار تبلیغات در نشریات و سایت های پرطرفدار را به دست بگیرند. به این صورت که با ایجاد جو روانی جهت مشتری که تنها مشاور املاک معتبر منطقه، آنها هستند، از امکان مواجهه مستقیم فروشنده و خریدار تا جایی که بتوانند کم می کنند.

مشاهدات میدانی نشان می دهد بعضی مشاوران املاک با روش هایی مثل خرید و فروش وکالتی توانسته اند از عرضه واحدهای مسکونی مصرفی و کمتر از ۴۰۰ میلیون تومان در بازار مس

به نظر می رسد نه تنها مشاوران املاک بلکه بعضی از مالکان واحدهای مسکونی مصرفی با شرایط مناسب نیز جهت رسیدن به سود بیشتر، از فروش ملک در بازار موجود منصرف شده است اند و این احتمال وجود دارد که با توجه به فروکش کردن معاملات مسکن در روزهای نهایی سال، حجم خرید و فروش مسکن به دو ماه نهایی بهار سال آتی موکول شود. به خصوص که بعضی از بانک ها نیز از ارائه وام و تسهیلات به بهانه بسته شدن سال مالی بانک ها خودداری می کنند.

سایه بازار ارز بر معاملات مسکن

ارز مسکن رابه حاشیه برد ، کمبود خانه‌های ۲۰۰ تا ۴۰۰میلیونی در تهران

در همین حال بررسی های میدانی خبرنگار مهر نشان می دهد طی دو هفته اخیر داغ شدن بازار ارز و ایجاد صف های خرید پشت درب صرافی ها، موجب شده است کسانی که پول های خود را از حساب های سپرده بانک ها با نشانه خرید مسکن خارج کرده بودند، به بازار خرید و فروش ارز متمایل شوند.

بر این اساس به نظر می رسد بازار مسکن طی دو ماه نهایی سال که ۴۰ روز از آن باقی مانده هست، تحت تاثیر بازار داغ ارز، با کم کردن معاملات مواجه شود.

واژه های کلیدی: بازار | میلیون | میلیونی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz